از ردیاب ماهواره ای خودرو چه استفاده ای می توان کرد؟

یکی از امکانات استفاده از جی پی اس، سیستم ردیاب ماهواره ای خودرو است که به وسیله آن می توان متوجه شد که یک وسیله دقیقا کجاست، از چه مسیری حرکت می کند، سرعت آن چقدر است و اطلاعاتی از این قبیل.
برای مثال از سیستم ردیاب ماهواره ای خودرو می توان برای امکان یافتن خودرو در صورت سرقت احتمالی، کنترل ماشین حمل بار در ساعت های مختلف روز، ناوگان حمل و نقل بار و مسافر استفاده کرد. لازم به ذکر است سیستم ردیاب ماهواره ای را می توان روی دستگاه ها و وسایل مختلف مانند دوچرخه، موتور سیکلت، انواع خودرو، گوشی تلفن همراه، بسته پستی و یا حتی به همراه افراد استفاده کرد. این دستگاه را می‌توان به صورت نصب شده و یا به صورت پرتابل استفاده نمود.

ردیاب ماهواره ای خودرو چگونه کار می کند؟

ردیاب ماهواره ای خودرو که به وسیله اتصال به سیستم موقعیت یاب جهانی کار می کند می تواند مکان دقیق خودروی شما را برایتان ارسال کند.

ردیاب ماهواره ای خودرو از شبکه ماهواره های موقعیت یاب جهانی یا همان ماهواره های جی پی اس استفاده می کند. این شبکه از تعدادی ماهواره تشکیل شده است که برای تعیین موقعیت دستگاه گیرنده از امواج کوتاه استفاده می نمایند. همچنین قادر خواهند بود اطلاعاتی مانند سرعت حرکت وسیله نقلیه، مدت زمان و مسیر را نیز ارائه کنند. ردیاب ماهواره ای خودرو به دلیل اطلاعاتی که از شبکه های ماهواره ای دریافت می کند قادر خواهد بود که اطلاعات لحظه ای و اطلاعات مربوط به گذشته دستگاه مورد نظر را نیز ارائه نماید.

قابلیت های ردیاب ماهواره ای

سیستم ردیاب ماهواره ای قابلیت های گوناگونی دارد؛ برای مثال می توان با استفاده از ردیاب ماهواره ای خودرو مسیر و مکان خودروهای پخش و کارمندان ماموریتی سازمان را رصد کرد. این دستگاه ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • دسته اول که به آنها سیستم منفعل نیز می گویند اطلاعات را در پورت ذخیره اطلاعات خود نگهداری می کنند و در موقع لزوم می توان از آن ها استفاده نمود.
  • دسته دوم که به آنها سیستم فعال گفته می شود به طور اتوماتیک اطلاعات را به مرکز مشخص شده‌ای ارسال می نمایند تا از آنها استفاده لازم به عمل آید.

در سیستم های ردیاب ماهواره ای خودرو نوع اول که همان سیستم منفعل می باشد اطلاعات بر روی حافظه داخلی و یا کارت حافظه ذخیره می شود. این اطلاعات بر حسب موارد تعیین شده برای دستگاه ضریب سازی می شوند تا در مواقع لزوم از آنها استفاده گردد. برای مثال بر روی تنظیمات برخی از این دستگاه ها فعال می گردد که مسیرهای مربوط به ۲۴ ساعت گذشته را ذخیره نماید ممکن است در برخی موارد نیاز باشد سرعت و یا تخطی از سرعت مجاز را ذخیره نماید. این مورد اخیر به طور معمول در ناوگان حمل و نقل مسافر در بسیاری از کشورها استفاده می شود که راننده اتوبوس در پلیس راه ها ملزم به ارائه اطلاعات ذخیره شده به پلیس راه می باشد.
در سیستم های ردیاب ماهواره ای خودرو نوع دوم که همان سیستم فعال میباشد نوعی سیستم لحظه ای است که اطلاعات مورد نظر را به وسیله ارتباطات اینترنتی و یا غیره برای مرکز مورد نظر ارسال می نماید. به طور معمول اطلاعات این سیستم در مرکز دریافت کننده قابلیت ذخیره دارد. این سیستم ها اغلب جهت ردیابی خودرو های شرکت ها، کودکان، افراد مسن، حیوانات خانگی و یا جهت خودرو برای بالا بردن ایمنی در برابر سرقت استفاده می شود که به وسیله آنها می توانید در صورتی که وسیله نقلیه شما سرقت شده بدون دردسر از مکان آن مطلع گردید. حتی در برخی دستگاه‌ها امکان خاموش کردن خودرو و اطلاعات دیگری را نیز داشته باشید.

برای انتخاب یک دستگاه ردیاب جی پی اس با کارآیی های مناسب می توانید به سایت رویال جی پی اس مراجعه کنید .

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت