کاربرد جی پی اس در دوربین های عکاسی چیست ؟

امروزه با گسترش تکنولوژی جی پی اس و همچنین مجهز شدن دستگاه‌های گوناگون به این تکنولوژی کاراپیش از پیش با کارایی های آن آشنا شده ایم. و حتی برخی از ما عبور و مرور ها و کارکردهای روزانه برایمان بدون حضور جی پی اس بسیار مشکل شده است. همه ما کاربردهای بسیار زیادی برای جی پی اس مانند سیستم رهیاب، سیستم ردیاب و کنترل گر می شناسیم. که البته برای این کاربرد جی پی اس روش های گوناگونی وجود دارد برای مثال برای راهیابی سیستم جی پی اس روش هایی مانند استفاده از جی پی اس دستی، جی پی اس خودرو، جی پی اس دریایی و غیره وجود دارد.برای سیستم ردیاب نیز می توان ردیاب مخصوص افراد، ردیاب خودرو و ردیاب حیوانات را نام برد. البته از ردیاب افراد و یا خودرو می توان در جاهای دیگری مانند بسته ها و کیف های ارزشمند نیز استفاده کرد. ما در این مقاله تصمیم داریم یک کاربرد جی پی اس جدید را برای شما تشریح کنیم.

استفاده از جی پی اس در دوربین عکاسی برای به یادآوری

کاربرد جی پی اس امروزه بسیار رایج شده است،سوال اینجاست که وجود جی پی اس در دوربین عکاسی چه کاربرد و یا فایده ای می تواند داشته باشد.

استفاده از جی پی اس در دوربین های عکاسی همانند دیگر دستگاه های موجود در بازار امروزه بسیار رایج شده است، اما سوال اینجاست که وجود جی پی اس در دوربین عکاسی چه کاربرد و یا فایده ای می تواند داشته باشد.
شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که وقتی به آلبوم عکس خود مراجعه می کنید برایتان جالب تر باشد که بدانید عکس هایی که می بینید دقیقا متعلق به چه زمان و مکانی هستند. در دوربین های نسل گذشته یک جهش تکنولوژیک افزایش ساعت و تقویم به منوی دوربین و افزودن زمان توسط این منو به عکس ها بود. امروزه با پر کاربرد شدن جی پی اس و راهیابی این تکنولوژی به دوربین ها، دوربین های عکاسی قادر خواهند بود تا از طریق ارتباط با ماهواره های ۲۴ گانه جی پی اس مکان عکس شما را نیز به صورت اطلاعات در عکس ذخیره کنند . به این تکنولوژی ژئوتگینگ گفته می شود. با استفاده از شما می توانید در زمان دیدن عکس ها از موقعیت مکانی آنها نیز مطلع شوید.

استفاده از جی پی اس در دوربین عکاسی برای افزایش امنیت دوربین

کاربرد جی پی اس امروزه بسیار رایج شده است،سوال اینجاست که وجود جی پی اس در دوربین عکاسی چه کاربرد و یا فایده ای می تواند داشته باشد.

امروزه با گران شدن تجهیزات الکترونیک و همچنین دوربین ها یکی از دغدغه های دارندگان دوربین گم شدن آنها و یا مورد سرقت قرار گرفتن شان می باشذ . در صورتی که دوربین شما به gps مجهز باشد و برنامه نصب نرم افزاری آن نیز اجازه ردیابی دوربین را از این طریق به شما بدهد در صورت گم شدن دوربین کار شما بسیار آسان خواهد بود، همچنین در صورت سرقت نیز امکان ردیابی آسان تر وجود دارد.
در صورتی که دستگاه دوربین شما جی پی اس مجهز نیست پیشنهاد می گردد با خرید یک دستگاه ردیاب و جایگذاری آن در کیف دوربین تا حدی امنیت آن را تامین نمایید.
برای انتخاب بهترین دستگاه ردیاب جی پی اس میتوانید کارشناسان شرکت رویال جی پی اس تماس برقرار کرده و از آنان در مورد خرید دستگاه راهنمایی بخواهید. این کارشناسان در تمامی ایام هفته پاسخگویی مناسبی به شما ارائه خواهنند داد .

کاربرد جی پی اس

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت