ردیابی

رديابی

افرادی که در سازمان های بزرگ مسئولیت های نظارتی دارند، از انواع ردیابی جی پی اس برای دریافت اطلاعات موقعیت های مکانی لحظه به لحظه مربوط به خودرو های کاری خود که متلق به سازمان است برای چندین سال است که استفاده می کنند.
اما کاربردهای GPS طی چند سال اخیر در گروه های کاربری دیگری هم جا افتاده و فقط مختص نظارت بر خودروهای کاری نمیشود و به زندگی مردم عادی و همچنین کسب و کارهای کوچک هم کشیده شده است.
اما در این نوشته قصد داریم تا به انواع ردیـابی جی پی اس و انواع کاربرد آن و دسته بندی برای هر کاربرد و البته مشخص کردن قیمت و همچنین ارائه لیست قیمت آن بپردازیم.
قبل از معرفی، می خواهیم مقدمه ای بر ابزارهای مورد نیاز برای ردیـابی بپردازیم

ردیابی ساده و ارزان

در دنیای امروزی که تقریبا هر دستگاه هوشمندی مجهز به یک چیپ GPS است ، ردیابـی ساده و ارزان شده است. کافی است تا یک تلفن هوشمند مانند یک گوشی موبایل یا تبلت داشته باشد و آن تبلت یا گوشی موبایل به داده سلولی یا به اصطلاح اینترنت سیمکارت متصل باشد تا برای مثال کار ردیابیی خودرو را برای شما به سادگی انجام دهد.
البته که با استفاده از همین دو ابزار ساده یعنی یک گوشی موبایل و یا تبلت یک اتصال اینترنت می توان هر چیزی را ردیابی کرد از انواع ماشین آلات سنگین گرفته تا افراد و اشخاص گوناگون و البته اشیای مهمی که برای شما ارزش زیادی دارند.

آموزش ردیابی و ساز و کار آن

ساز و کار یک ردیابی GPS (حال می خواهد یک دستگاه تلفن باشد) بسیار قابل درک است. اطلاعات موقعیت های مکانی در دستگاه تلفن با استفاده از قطعه GPS درون آن و ارتباط آن قطعه با ماهواره های موقعیت یاب ذخیره می شود و به محز اتصال دستگاه به اینترنت اطلاعات ذخیره شده موقعیت مکانی به سرور برنامه ردیابـی منتقل می شود و در این زمان به ورود به یک پنل کاربری که برنامه ردیابی در اختیار شما قرار داده است می توانید موقعیت های مکانی را مشاهده کنید.
البته اینکه اطلاعات موقعیت های مکانی را چگونه دریافت کنید بستگی به برنامه ردیابی نصب شده روی گوشی ( دستگاه ردیـابی) مورد نظر دارد که امکان ارائه اطلاعات از طریق یک پنل کاربری را داشته باشد یا برای مثال دسترسی به اطلاعات تنها با دستورات پیامکی امکان پذیر باشد.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت