برای انتخاب بهترین جی پی اس برای ماشین چه مواردی را کنترل می کنید ؟ (شماره ۱)

امروزه یکی از راههای اطمینان یافتن از امنیت خودرو داشتن یک سیستم امنیتی مناسب بر روی خودرو می باشد . شاید به دنبال انتخاب بهترین دزدگیر باشید و شاید به این نتیجه رسیده باشید که خرید یک دستگاه ردیاب می تواند گزینه مناسب تری باشد . حال بایستی مشخص کنید بهترین جی پی اس برای ماشین کدام است و چه ویژگی هایی دارد . برای این منظور یکی از مسایل بسیار کاربردی و مهم ویژگی ها و قابلیت هایی است که بر روی دستگاه مورد نظر تعبیه شده است . در این رابطه به امکانات احتمالی بر روی برخی دستگاه ها اشاره می گردد:

مکان یابی چند حالته BDS/GPS/LBS

ردیاب هم مکان یابی BDS/GPS و هم مکان یابی از طریق شبکه تلفن همراه را حمایت می کند.اگر سیگنال BDS/GPS ضعیف باشد، مکان یابی از طریق شبکه تلفن همراه امکان پذیر خواهد بود.دقت مکان یابی از طریق شبکه تلفن همراه ۱۰ الی ۵۰ متر بدتر از مکان یابی از طریق BDS/GPS (50 الی ۲۰۰۰ متر) می باشد.می توانید مکان یابی از طریق شبکه تلفن همراه را بوسیله پلتفرم فعال یا غیرفعال کنید.

A-GPS

بهترین جی پی اس برای ماشین دستگاهی است که بعد از شروع مجدد و اتصال به شبکه، ردیاب قادر خواهد بود جهت کاهش زمان مکان یابی از A-GPS استفاده کند.در صورت شکست در اتصال به سرور طی مدت ۲۰ ثانیه، ردیاب دوباره تلاش مجدد خواهد کرد.حداکثر تلاش برای اتصال به A-GPS بیش از ۵ بار نخواهد بود.

ردیابی و نمایش

بهترین جی پی اس برای ماشین بصورت پیش فرض ردیاب هر ۱۵ ثانیه و داده های مکانی در همان زمان به پلتفرم منتقل می شود.م توانید آخرین موقعیت مکانی، نمایش ردیابی در دوره زمانی مشخص را از طریق پلتفرم یا اپلیکیشن ببینید.داده های مکانی تا ۹۰ روز گذشته در پلتفرم ذخیره می گردد.

تماس برای استعلام وضعیت

در صورتیکه برای دستگاه کاربر مدیر تعریف کنید، بعد از تماس مدیر با دستگاه و سه بار زنگ خوردن، دستگاه پیامکی مبتنی بر موقعیت فعلی دستگاه برای شما ارسال خواهد نمود.

ارسال پیامک برای استعلام

برای ایمنی بیشتر خودرو بهتر است در خرید تجهیزات امنیتی دقت و توجه فراوان داشته باشید. برای خرید بهترین جی پی اس برای ماشین به این نکات توجه کنید.

 

در صورتیکه کاربر مدیر پیامک درخواست موقعیت را به دستگاه ارسال کند موقعیت دستگاه برای او ارسال خواهد شد.

محافظت بیشتر

بهترین جی پی اس برای ماشین بصورت خودکار می تواند لرزش را پس از فعال نمودن این قسمت در پلتفرم یا اپلیکیشن گزارش نماید.در صورت فعال نمودن سایر عملکردها مانند خاموش شدن، جابجایی و خرابی، ردیاب می تواند مطابق با شرایط تنظیم شده در لحظه اعلام هشدار ارسال نماید.(از طریق پیامک درون نرم افزار یا Push Notification)

بهترین جی پی اس برای ماشین و هشدارهای چندگانه

در صورت فعال نمودن برخی عملکردها از طریق پلتفرم، اپلیکیشن یا پیامک، ردیاب در لحظه در موقعیتهای زیر هشدار خواهد داد: عدم عملکرد صحیح آنتن BDS/GPS، خاموشی، کم شدن انرژی، لرزش، جابجایی، سرعت غیر مجاز و غیره.

هشدار خاموشی

برای ایمنی بیشتر خودرو بهتر است در خرید تجهیزات امنیتی دقت و توجه فراوان داشته باشید. برای خرید بهترین جی پی اس برای ماشین به این نکات توجه کنید.

اگر باتری به مدت ۲۰ ثانیه قطع شود، ردیاب بصورت خودکار هشدار برای مدیر و پلتفرم ارسال خواهد کرد ولی دستگاه می تواند به علت دارا بودن باتری داخلی لیتیومی ساعتها فعال باقی بماند.اگر باتری چندین بار طی مدت ۳۰ دقیقه قطع شود، ردیاب یکبار هشدار خواهد داد و پلتفرم وضعیت نهایی را یکبار گزارش کرده و قفل خواهد کرد.

ادامه مطلب – بخش دوم

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت