بهترین دزدگیر ماشین برای ایمن تر بودن کدام است ؟

ماشین را میخریم برای آسایش و رفاه بیشتر ولی در برخی مواقع باعث ایجاد سلب آسایش مان  می شود. همیشه استرس سرقت خودرو یا قطعات خودرو وجود داشته است. به خصوص در ماه های اخیر با گرانترشدن لوازم جانبی، قطعات  و حتی خود خودرو، سرقت برای دزدان صرفه اقتصادی بیشتری و برای مالکان دغدغه و استرس بیشتری ایجاد کرده است. در این میان بازار لوازم و موانع سرقت بسیار داغ می شود؛  و سوال پیش می آید که بهترین دزدگیر ماشین کدام است؟

در راسته خیابان به مغازه ای برخورد کردم انواع لوازم ایمنی و ضد سرقت می فروخت. از فروشنده سراغ لوازم را گرفتم. پس از جوی شدن نوع ماشین لوازم متعددی را پیشنهاد  کرد. از جمله قفل فرمان، قفل کلاچ، قفل زاپاس، پیچ ضدسرقت چرخ خودرو، قفل باطری، قفل ایمنی درب صندوق، محافظ ecu، حفاظ لبه در و … . از فروشنده سوال کردم با خرید این تجهیزات دیگر خیالم راحت باشد؟  گفت: ” ای آقا! خیالت به چه راحت باشد؟سارقین روز به روز پیشرفت می کند اینها فقط سرعت را کم میکند.” از مغازه بیرون آمدم سریع به فروشگاهی زدم که دزدگیر و رادیوپخش نصب می‌کند.  سه نوع دزدگیر در بازار موجود است که فروشنده نیز آنها را معرفی کرد:

۱-  دزدگیر ساده

همان هایی که روی خیلی از ماشین ها هستند، و بیشتر به عنوان ریموت کنترل نقش بازو بسته کننده درب را بازی می‌کنند.قیمت پایینی دارد، اما خطا هم کم ندارد!  از صدای موتورسیکلت در حال عبور تا گربه ای که بر سقف ماشین می پرد می تواند باعث ایجاد آژیر خطا شود. نکته بعد دیگر شباهت صدای تمام این دزدگیر هاست. به طوری که متوجه نمی‌شوید که صدای آژیر ای که می شنوید متعلق به ماشین شد شماست یا همسایه؟  همینطور این دزدگیرها تبدیل به چوپان دروغگو شده اند و دیگر اثربخشی خاصی ندارند. پس بهترین دزدگیر ماشین چیست؟

۲- دزدگیرهای سیم کارتی

دزدگیرهای نوع دوم  دزدگیرهای سیم کارت دار هستند که برخی از کارها را از طریق سیم کارتی که درون آنها قرار گرفته است انجام می دهند،  از جمله باز و بسته کردن درب های خودرو، اطلاع از آژیر ماشین، اطلاع از باز شدن درب خودرو و حتی خاموش کردن خودرو با یک پیامک به گوشی صاحب خودرو. اما بزرگترین مسئله در این دزدگیر سیم کارتی اختلالات شبکه موبایلی می باشد که باعث شده است این سیستم نیز در جایگاه بهترین دزدگیر ماشین قرار نگیرد.

۳-  دزدگیرهای تصویری

این دزدگیر ها که از نوع دزدگیر های لوکس به حساب می آیند،  آپشن های زیادی به مالک خودرو می دهند؛ اولین آنها برد بالای ریموت کنترل  در این نوع از دستگاه می باشد. در ضمن شما می توانید از طریق صفحه موجود بر روی نیم بوت از وضعیت خودرو و یا برای خاموش و روشن کردن موتور اتومبیل استفاده کنید. این دزدگیر ها همچنین خدمات دیگری را نیز به شما ارائه خواهد کرد،  در صورتی که دزدگیر ماشین شما به صدا بیفتد و بنا به هر دلیلی شروع به آژیر زدن نماید، ریموت این نوع دزدگیرها با بوق زدن شما را مطلع خواهند کرد. شاید بتوان این نوع از دستگاه را بهترین دزدگیر ماشین دانست ولی باز هم نکته اینجاست که اگر سارق بتواند ماشین را از محدوده آنتن دهی ریموت و دستگاه خارج کند،  شما دیگر کنترلی بر روی خودروی خود نخواهید داشت.

چه دستگاهی می‌تواند بهترین دزدگیر ماشین باشد؟

ردیاب ماهواره ای خودرو که به وسیله اتصال به سیستم موقعیت یاب جهانی کار می کند می تواند مکان دقیق خودروی شما را برایتان ارسال کند.بهتر است به جای هزینه کردن بر روی دستگاه های ذکر شده از ردیاب خودرو داخل ماشین استفاده کنید. این ردیاب ها همچنین می‌توانند به عنوان مکمل دزدگیر نیز استفاده شود.  بهتر است با توجه به نوع خودروی خود مناسب ترین دستگاه ردیاب خودرو را انتخاب و خریداری نمایید تا در صورتی که خودروی شما سرقت شد بتوانید آن را ردیابی کرده و به آن دسترسی پیدا کنید.  بسیاری از این نوع ردیاب ها امکانات اضافه تری مثل خاموش کردن موتور خودرو، اعلام باز شدن درب ها و… را به شما خواهند داد. پس شاید بتوان گفت بهترین دزدگیر ماشین همان ردیاب خودرویی است که بر روی اتومبیل خود نصب می کنید.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت