ردیابی افراد و کاربرد های آن با استفاده از دستگاه های جی پی اس

شاید به خاطر بیاورید زمانی که هنوز گوشی های تلفن همراه در دسترس همه مردم نبود اگر یکی از اعضای خانواده اندکی تاخیر داشت چه استرسی به همه وارد می‌شد.  در مسافرت ها نیز اغلب چند هفته یا چندین روز افراد از هم بی خبر می ماندند، که همه این مشکلات به لطف تکنولوژی تلفن های همراه مرتفع گردید . یکی دیگر از مشکلات  مسیریابی ردیابی افراد است که امروزه این مشکل نیز به وسیله ردیاب های مختلف قابل حل میباشد.

ردیاب های  جی پی اس که به وسیله به ماهواره های سیستم  موقعیت یاب جهانی قادر به تشخیص طول و عرض جغرافیایی هستند،  بسیار متنوع بوده و استفاده های گوناگونی به وسیله دستگاه های مختلف مانند ردیاب خودرو،  ردیاب افراد، ردیاب حیوانات و ردیاب هایی برای بسته ها و کیف ها را پاسخگو خواهد بود.

استفاده های مختلف از سیستم ردیابی افراد

یکی از مشکلات  مسیریابی و ردیابی افراد است که این مشکل به وسیله ردیاب های مختلف قابل حل میباشد.برای این منظور می توانید از سیستم ردیابی افراد استفاده کنید.

۱-  ردیابی افراد برای کهنسالان

افراد با سن بالا و بعضا  دارای مشکلات فراموشی در پیدا کردن مسیرها  و گاها مسیر بازگشت به خانه دچار مشکل هستند که می‌تواند برای آنها مشکلات جدی از قبیل گم شدن  ایجاد نماید .برای همین منظور می توان از یک دستگاه ردیابی افراد برای کاستن ریسک آن استفاده نمود،  تا در صورت لزوم بتوان به راحتی به این عزیزان دسترسی پیدا کرد.

۲-  کودکان

کودکان نیز گاها  به دلیل بازیگوشی بعضی اوقات به دلیل عدم توانایی در شناسایی مسیرهای ناشناخته  دچار مشکلات مسیریابی می شوند.که می توان برای آنها از ردیاب افراد استفاده نمود.

۳- افراد خانواده در مسافرت

برای اطمینان خاطر می توان افراد خانواده را در مسیرهای مسافرتی به یک دستگاه  ردیابی افراد مجهز نمود.

۴-  میهمانان و مسافران

برای میهمانان و مسافران تازه وارد به شهر جهت راهنمای مسیر ها مکان های دیدنی می توان از دستگاه ردیابی افراد استفاده نمود.

۵-  کارمندان

برای بررسی بهتره شرایط کارمندانی که به ماموریت های برون سازمانی  اعزام می شوند می توان از این دستگاه ها استفاده نمود .

علاوه بر موارد استفاده بالا از دستگاه های ردیابی افراد،  استفاده های امنیتی در جهت افزایش امنیت افراد در مأموریت‌ها نیز بسیار رایج می باشد. البته توجه به این نکته لازم می نماید که با وجود مزیت های بسیاری که دستگاه های ردیابی برای افراد داشته‌اند که در بالا نیز به آنها اشاره شد،  یکی از بزرگترین معایب آنها محدود کردن حریم شخصی افراد و قابلیت دسترسی به مکان جغرافیایی آنها می باشد که شاید برای برخی افراد اصلا خوشایند نیست . بهتر است بدانید استفاده از دستگاه ردیابی افراد بدون اطلاع و رضایت آنها از مصادیق مجرمانه ورود به حریم شخصی می باشد که در محاکم و دادگاه های قضایی قابل پیگیری و بررسی است.

علاوه بر این برای انتخاب دستگاه ردیابی افراد بهتر است به نکاتی توجه نمایید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن ها انجام دهید . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله “ردیاب شخصی ، امکانات و قابلیت ها” را بخوانید .

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/royalgps/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/royalgps/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/royalgps/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/royalgps/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35