ارتباط استفاده از جی پی اس آنلاین با کاهش تصادفات

یکی از خبرهای مهم هر روز در رسانه ها خبر تصادفات رانندگی است که بعضا با خسارات جانی نیز همراه هستند . از آنجا که این تصادفات باعث بروز خسارات مالی ، جانی و درگیر شدن تعداد زیادی از افراد خواهد شد بایستی با راهکارهای مختلفی از بروز این مشکلات جلوگیری کرد . راهکارهای مختلفی مانند جریمه ها و توقیف خودرو، ممنوعیت از ادامه رانندگی و … برای این منظور در نظر گرفته شده است. یکی از راهکارهایی که بوسیله آن می توان از بروز چنین حادثه هایی جلوگیری کرد استفاده از جی پی اس آنلاین و پایش رفتار رانندگان بوسیله آن می باشد .

جی پی اس آنلاین در ناوگان اتوبوسرانی

ارتباط استفاده از جی پی اس آنلاین با کاهش تصادفات

استفاده از جی پی اس آنلاین در کنترل و پایش رانندگان اتوبوس با توجه به خاطراتی که برای آنان در تخطی از قوانین در پی خواهد داشت می تواند بسیار پیشگیرانه باشد. رانندگان اتوبوس برای حفظ کسب و کار خود و در همین راستا برای حفظ جان مسافرین مجبور به رعایت قوانین و به خصوص دقت به حدود سرعت می باشند . این مساله تا حدود زیادی باعث کاهش خسارات و تلفات جاده ای گردیده است .

جی پی اس آنلاین در آژانس های تاکسیرانی

استفاده از سامانه جی پی اس آنلاین در تاکسی ها می تواند باعث پیشگیری از تصادفات با توجه به امکان پایش نحوه رانندگی کردد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله “**” را بخوانید .

جی پی اس آنلاین و خودرو های شخصی

 

در خودرو های شخصی نیز استفاده از سامانه ردیابی برای کنترل باعث کاهش تصادفات می گردد. معمولا رانندگان در صورتی که احساس کنند در حال کنترل و پایش شدن هستند رفتار قانونمند تری از خود در رانندگی بروز خواهند داد . البته این مساله تا حد زیادی به ملاحظات اخلاقی داخل خانواده ها بستگی دارد بدین معنا که در صورتی که شخص بداند که رفتار وی در محیط خانوادگی ناپسند قلمداد شده و باعث ایجاد بازخوردهای بعدی خواهد شد به احتمال زیاد سعی می کند رانندگی بهتری داشته باشد .این مساله در رانندگان جوان و در مقابله با واکنش های والدین بسیار به چشم میخورد . استفاده از ردیاب جی پی اس آنلاین علاوه بر محدودیت هایی که در رفتار های رانندگی ایجاد خواهد کرد باعث می شود افراد در تردد های خود به نقاط مختلف نیز ملاحظات بیشتری لحاظ کنند .
همچنین استفاده از ردیاب های جی پی اس می تواند به افزایش امنیت خودروی شما در برابر سرقت کمک شایانی نماید در این رابطه می توانید مقاله “بهترین دزدگیر ماشین برای ایمن تر بودن کدام است ؟” را مطالعه کنید .

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت