چگونه امنیت موتور سیکلت با ردیاب جی پی اس افزایش خواهد یافت؟

موتور سیکلت برای برخی افراد یک وسیله تفریحی و ورزشی محسوب می شود ، اما برای بسیاری از افراد جامعه به خصوص در شهرهای شلوغ و پر ترافیک یک وسیله حمل و نقل ضروری است . موتور سیکلت برای بسیاری از افراد مانند پیک های موتوری، موتور های حمل مسافر و پیک های حمل غذا می تواند وسیله کسب درآمد باشد . این وسیله نقلیه موتوری در عین داشتن مزایای متعدد معایب بسیاری را نیز به دنبال دارد . یکی از معایب بسیار بزرگ این وسیله که در لحظه اول به ذهن خطور می کند را می توان امنیت پایین و خطر آفرینی بسیار آن دانست . یکی دیگر از معایب این وسیله سهولت در سرقت آن توسط سارقان می باشد .

راهکارهایی برای افزایش امنیت موتور سیکلت

از آنجایی که موتورسیکلت به راحتی قابل سرقت می باشد ..یکی از راههای که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت افزایش امنیت موتورسیکلت با ردیاب جی پی اس است .موتور سیکلت ممکن است خود و یا قطعاتی از روی آن به سرقت برود . شاید سرقت قطعات را بتوان با اندکی هزینه جبران کرد ولی مسئله اینجاست که با افزایش قیمت های کنونی موتور سیکلت مسروقه را نمی توان به راحتی جایگزین نمود . پیشنهاد می گردد برای افزایش امنیت این وسیله نقلیه موارد زیر را رعایت کنید :

  • به هیچ وجه سوئیچ را روی موتور حتی برای چند لحظه باقی نگذارید .
  • به قفل فرمان موتورسیکلت به تنهایی اتکا نکنید .
  • حتما از قفل های جانبی مطمئن استفاده کنید .
  • همیشه موتورسیکلت را در جایی پارک کنید که به راحتی دیده شود .
  • اگر خودتان نیز امکان مراقبت چشمی از موتور سیکلت را ندارید بهتر در جاهای کم تردد پارک نکنید .
  • سعی کنید همیشه یک جا پارک نکنید تا امکان برنامه ریزی برای سرقت ایجاد نکنید .
  • کلاه کاسکت و لوازم خود را بر روی موتور نگذارید و به دنبال خود ببرید.
  • اگر در مکان خود پارکینگ دارید فورا موتور را به داخل ساختمان ببرید حتی برای چند لحظه .( دقت داشته باشید معمولا سرقت ها در لحظه های ابتدایی پارک انجام می شود .)
  • اگر پارکینگ ندارید در صورت امکان از پارکینگ های عمومی برای توقف وسیله خود استفاده کنید .
  • امنیت موتورسیکلت با ردیاب جی پی اس را نیز می توانید به عنوان یک روش نو ولی کارآ در ذهن داشته باشید .

امنیت موتور سیکلت با ردیاب جی پی اس

با نصب یک دستگاه جی پی اس بر روی موتورسیکلت می توانید از این مساله اطمینان داشته باشید که پس از سرقت از طریق ردیابی این دستگاه می توانید موتورسیکلت خود را بیابید .
محل نصب ردیاب جی پی اس
برای نصب دستگاه ردیاب جی پی اس بر روی موتورسیکلت بهتر است مکانی را در نظر بگیرید که به راحتی قابل دیده شدن و باز کردن نباشد. همچنین اگر از دستگاههای ضد آب استفاده نمیکنید مورد احتمال آب خوردگی را نیز در انتخاب محل نصب در نظر بگیرید . سعی کنید دستگاه ردیاب را در قسمتی نصب کنید که به راحتی امکان متصل شدن به سیم های برق موتورسیکلت را داشته باشد .
برای انتخاب دستگاه ردیاب مناسب برای موتور سیکلت می توانید با کارشناسان شرکت رویال جی پی اس تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی دهند .

امنیت موتور سیکلت با ردیاب جی پی اس – امنیت موتور سیکلت با ردیاب جی پی اس

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت