۷ نکته قابل بررسی برای خریدن بهترین gps برای ماشین

امنیت خودرو در برابر سرقت همیشه یکی از مشکلات، به خصوص در شهرهای بزرگ و پرجمعیت بوده و هست. همیشه راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از سرقت سارقان و یا کند کردن آنان استفاده شده است که بنا به شرایط زمان و تکنولوژی پیشرفت هایی نیز داشته است. البته جالب توجه است که هر قفلی و هر مانعی نیز راه حلی برای سارقان داشته و دارد. قفل های ایمنی، قفل فرمان، قفل کلاچ، سوئیچ مخفی، و دزدگیر های مختلف راهکار هایی بوده که بسیاری افراد در زمان های گذشته از آنها استفاده کرده اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و عمومیت یافتن جی پی اس، یکی از دستگاه هایی که در سیستم امنیت خودرو استفاده میشود ردیاب جی پی اس می باشد. حال این سوال مطرح است که بهترین gps برای ماشین چیست و چه خصوصیاتی دارد؟
برای یافتن پاسخ این سوال پیشنهاد می گردد موارد زیر را در رابطه با خصوصیات دستگاه‌های ردیاب جی پی اس بررسی کرده و پیش از خرید از آنها اطمینان حاصل کنید :

 

اگر شما هم برای خریدن بهترین gps برای ماشین مردد هستید، 7 نکته این مقاله شما کمک خواهد کرد تا راحت تر و بهتر انتخاب نمایید

۱- ضد آب بودن دستگاه‌

با توجه به این نکته که دستگاههای ردیاب به طور معمول در اتومبیل مخفی می شوند ممکن است تصمیم بگیرید که برای نصب آن مکان خاصی را مورد نظر قرار دهید. بنابراین ضدآب بودن یا نبودن دستگاه ردیاب در انتخاب بهترین gps برای ماشین نکته بسیار با اهمیتی می باشد. به طور معمول شرکت‌ها میزان ضد آب بودن دستگاه را با پارامتر مقاومت در برابر رطوبت و با درصد مشخص میکنند.

اگر شما هم برای خریدن بهترین gps برای ماشین مردد هستید، 7 نکته این مقاله شما کمک خواهد کرد تا راحت تر و بهتر انتخاب نمایید

۲- ظرفیت باتری

تقویت باتری دستگاه ردیاب با ولتاژ آن در انتخاب بهترین gps برای ماشین یکی دیگر از نکات با اهمیت است. البته شایان توجه است که بسیاری از دستگاههای ردیاب قابلیت اتصال به برق اتومبیل را نیز دارند تا در مواقع لزوم شارژ مجدد به طور خودکار انجام شود. اما با توجه به اینکه خودروی مسروقه ممکن است پس از سرقت اوراق گردد و معمولا باتری خودرو یکی از قطعاتی است که به آسانی باز می شود بهتر است به ظرفیت باتری دستگاه دقت کافی نمایید.

۳- میزان حافظه داخلی

در صورتی که از دستگاه ردیاب خودرو برای کنترل افراد در شرکت و … استفاده می کنید و می‌خواهید مدت زمان بیشتری اطلاعات را بر روی دستگاه داشته باشید این پارامتر بسیار اهمیت خواهد یافت. در صورتی که برای بحث امنیت خودرو از دستگاه استفاده می کنید نیز با توجه به اینکه ممکن است گاهی با اختلال شبکه سیم کارت مورد استفاده رو به رو شوید و یا آنتن دهی ضعیف باشد بهتر است دستگاه قابلیت ذخیره کافی اطلاعات را داشته باشد.

۴- نوع سیم کارت

دستگاه‌های ردیاب به دو دسته اکتیو و پسیو دسته بندی می شوند که در گروه اول یعنی دستگاه های اکتیو اطلاعات جغرافیایی دستگاه به طور اتوماتیک توسط ارتباط اینترنتی یک سیم کارت به یک مرکز و یا برنامه مربوطه ارسال می گردد. برای اینکه مطمئن شوید بهترین gps برای ماشین را انتخاب کرده اید بهتر است از نوع سیم کارتی پشتیبانی می‌کند و کیفیت سیم کارت های موجود از لحاظ آنتن دهی اطمینان حاصل کنید.

۵- نوع فرکانس جی پی اس

مطمئن شوید که ردیاب مورد نظر شما از چه نوع فرکانس های پشتیبانی می کند؛ و حتی امکان به روز ترین آنها را خریداری نمایید. به این نکته نیز دقت کنید که برخی از دستگاهها قابلیت اتصال آنتن خارجی را نیز دارد که می تواند برای شما با توجه به محل نصب دستگاه و مکان مورد استفاده مزیت محسوب گردد.

۶- نوع برنامه و اپلیکیشن مورد استفاده

اگر شما هم برای خریدن بهترین gps برای ماشین مردد هستید، 7 نکته این مقاله شما کمک خواهد کرد تا راحت تر و بهتر انتخاب نمایید

نوع برنامه مورد استفاده برای ردیاب جی پی اس یکی از با اهمیت ترین موارد در انتخاب بهترین gps برای ماشین میباشد. سعی کنید پیش از خرید دستگاه با نصب اپلیکیشن دمو یک بار محیط آن و امکانات مورد نظر را بررسی نمایید. و همچنین از پشتیبانی نرم افزاری شرکت ارائه دهنده اطمینان حاصل نمایید.

۷- امکانات اضافه در خرید بهترین gps برای ماشین

دستگاه های ردیاب با توجه به میزان هزینه ای که شما برای خرید آنها خواهید نمود ممکن است امکانات بیشتری نیز به شما ارائه نمایند مثل داشتن هشدار دهنده سرعت، هشدار دهنده ترافیک، هشدار دهنده میزان باتری، بلندگو و یا قابلیت نصب و اتصال بلندگوی خارجی به دستگاه.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت