نصب جی پی اس راهکاری برای افزایش بهره وری سازمانی

امروزه یکی از مسائل با اهمیت در تمامی سازمان ها افزایش کارآیی و کاهش هزینه های غیر مستقیم و قابل کاهش در سازمان هاست.هزینه های بسیار زیادی در کسب و کارها وجود دارند ولی هزینه های غیر مستقیم و هزینه های سربار به هزینه هایی اطلاق می شود که کاهش آن ها اثر منفی و کاهشی بر کسب و کار و روند کاری سازمان ندارد. برای مثال اگر تصمیم بگیریم که کاهش هزینه ها را از طریق کاهش تعداد پرسنل انجام دهیم اقدام به کاهش هزینه مستقیم کرده ایم که باعث کاهش تولید و یا خدمات و در نهایت منجر به کاهش درآمد و سود می گردد.یکی از هزینه هایی که با افزایش نرخ سوخت نیز مرتبا رو به افزایش میباشد هزینه حمل و نقل و هزینه حقوق پرسنل ناوگان حمل و نقل می باشد . برای کنترل بیشتر ، برنامه ریزی و بهینه سازی این سیستم می توان یک روش پایش با نصب جی پی اس را انجام داد . در زیر به بررسی سه مورد از کسب و کارهایی که نصب جی پی اس می تواند بر آنها تاثیر گذار باشد می پردازیم:

امداد خودرو

یکی از مسائل در سازمان ها کاهش هزینه های غیر مستقیم در سازمان هاست. برای کنترل، برنامه ریزی و بهینه سازی می توان یک روش پایش با نصب جی پی اس را انجام داد .

یکی از مشاغلی که به طور معمول در خارج از سازمان مشغول به کار هستند و شاید نیاز به جانمایی فیزیکی برای مدیریت از اهمیت خاصی برخوردار است امداد خودروی جاده ای است . با نصب جی پی اس در خودروهای مشغول به کار در این ناوگان می توان از موقعیت فعلی آنها مطلع شده و ابلاغ ماموریت ها را به نحو بهتری انجام داد .همچنین می توان با بررسی میزان فعالیتی که هرکدام انجام می دهند و مکان های پر فعالیت یک بررسی مناسب برای جانمایی بهینه هر کدام از سرویس ها انجام داد . با نصب جی پی اس می توان به مشتری در حال انتظار برای دریافت خدمات مدت زمان باقیمانده تا رسیدن امداد خودروی اعزام شده زمان لازم را اعلام نمود .

آژانس های کرایه خودرو

در صورتی که فعالیت شرکت در زمینه کرایه خودرو بدون راننده باشد برای ردگیری کردن خودرو هایی که به مشتریان سپرده می شود بایستی از سیستم مبتنی بر جی پی اس استفاده کرد . با نصب جی پی اس بر روی خودرو ها می توان ضمن مطلع شدن از مکان خودرو ها، از وضعیت تردد و رعایت سرعت مجاز و دیگر قوانین مطلع شد و بدینوسیله از زیان شرکت با تخلفات مشتریان پیشگیری نمود.

تحویل کالا

یکی از مسائل در سازمان ها کاهش هزینه های غیر مستقیم در سازمان هاست. برای کنترل، برنامه ریزی و بهینه سازی می توان یک روش پایش با نصب جی پی اس را انجام داد .

در خرید های اینترنتی یکی از فاکتور های مهم در رضایت مشتریان مدت زمان تحویل کالا است که می توان با مدیریت بهتر ضمن کاهش زمان تحویل کالا و جلب رضایت مشتریان به کاهش هزینه ها نیز پرداخت .
شرکت های توزیع کالا به فروشگاه ها را نیز می توان در این قسمت در نظر گرفت که مدت زمان تحویل کالا و هزینه های تحویل در مقیاس بزرگتری قابل بررسی و اجرا است .

در تمامی موارد ذکر شده در بالا شرکت ها با خرید و نصب جی پی اس اقدام به سرمایه گذاری و عملا افزایش بهره وری نموده اند که به پیشرفت کسب و کار کمک قابل توجهی خواهد نمود .

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت