ردیاب خودرو شخصی

چگونه یک ردیاب خودرو شخصی خوب را انتخاب نماییم؟

ردیاب خودرو شخصی چیست؟

ردیاب خودرو شخصی یک دستگاه در اندازه ها و کارایی های مختلف میباشد که عملکرد اصلی آن ردیابی است و میتوان هر لحظه از محل دقیق خودرو یا شخص باخبر بود.

در زیر به بررسی انواع معیارها برای انتخاب یک ردیاب خودرو شخصی خواهیم پرداخت.

شما باید با توجه به نیازهای خود ردیاب خودرو شخصی مناسب خودتان را انتخاب کنید.

محل استفاده

ردیابها برای انواع افراد و اشیاء متحرک قابل استفاده هستند.

روی هر وسیله ای که قابل حرکت باشد میتوان ردیاب خودرو شخصی نصب نمود از جمله خودرو، موتور سیکلت، دوچرخه، انواع حیوانات خانگی مانند سگ و گربه، انواع دام ها مانند گاو و گوسفند، سالخوردگان، بچه ها، بازاریابها و انواع اشخاص و افراد.

شما باید بدانید که ردیابی که میخواهید بخرید برای کدامیک از موارد بالا قابل استفاده میباشد. برخی ردیابها مختص یکی از کاربردهای بالا میباشند.

دقت ردیاب خودرو شخصی

ردیابهای موجود در بازار اکثرا دارای دقت ۵متر میباشند یعنی موقعیتی که نشان میدهند حداکثر دارای ۵ متر خطا میباشد.

چنین دقتی برای اکثر کاربردها دقت مناسبی میباشد ولی ممکن است کار شما به گونه ای باشد که نیاز به دقت بالاتر داشته باشید. پس هنگام خرید ردیابها به دقت آنها نیز توجه نمایید. هرچه دقت ردیاب خودرو شخصی بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر میرود.

باطری ردیاب خودرو شخصی

ردیابهایی که به برق خودرو وصل میشوند هیچوقت ازکار نمی افتند ولی ردیابهای شخصی یا ردیابهای خودرویی ای که نصب نمی شوند و به خودرو چسیانده میشوند انرژی خود را از باطری داخلی خود تامین میکنند و همانند موبایل پس از یک مدتی شارژ باطری آنها تمام میشود و نیاز به شارژ مجدد دارند.

اکثر ردیابها دارای باطری با توانایی کارکرد حداکثر یک روزه میباشند. البته یک سری ردیابها با باطری قدرتمند هم هستند که عمر باطری آنها بالاتر از یک ماه هم میرود.

ابعاد دستگاه

با توجه به محل استفاده، ابعاد ردیاب خودرو شخصی خود را متناسب انتخاب نمایید که بزرگتر از محل قرارگیری آن نباشد. برای سالمندان، فرزندان و حیوانات خانگی ردیابی را انتخاب نمایید که زیاد سنگین نباشد و ابعاد کوچکتری داشته باشد

امکانات جانبی

ردیابها علاوه بر عمل اصلی ردیابی امکانات و کارکردهای جانبی بسیاری دارند. ردیابی را انتخاب نمایید که کارکردهای مورد نظر شما را داشته باشد. انواع کارکردها به طور خلاصه به صورت زیر میباشد:

  • دکمه کمک اضطراری برای درخواست کمک در موقعیت اضطراری
  • دارای برنامه اندروید برای کنترل ردیاب
  • باز و بستن درهای خودرو با موبایل از هر فاصله ای
  • خاموش و روشن کردن خودرو از هر فاصله ای با موبایل
  • هشدار در صورت حرکت با سرعت غیر مجاز
  • اطلاع رسانی در صورت وارد یا خارج شدن ردیاب به یک منطقه یا شهر خاص

 

نتیجه گیری

برای خرید ردیاب خودرو شخصی عجله نکنید. همه معیارهای ذکر شده را در نظر بگیرید و از فروشنده بخواهید که اطلاعات کامل در مورد این ویژگیها را در اختیار شما بگذارد. از امکانات جانبی ردیابها غافل نمانید که آنها میتوانند برای شما امکانات فراوانی را فراهم نمایند.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی سایت